Haber

Krizi fırsata çevirdi! Altılı masada Cihan Paçacı detayı

İYİ Parti’den Cihan Paçacı, 26 Ocak’ta Habertürk yazarı Nagehan AlçıCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına röportaj vererek karşı çıktı. “Şöyle bir şey var ki, sokakta Kemal Bey’e ‘dürüst değil mi’ diye bir itiraz görüyoruz. soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. “Eyalet deneyimi yok mu?” ‘var’ diyoruz. ‘İyi o zaman?’ ‘Ama hayır…’ Sokaktaki bu protestoyu İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var”açıklama yapmıştı.

İSTİFA EDİLMİŞ, YENİDEN KRİZDE

Bu sözlerden sonra Meral Akşeneristeği üzerine görevinden istifa etti. Cihan Paçacı Altılı masadaki kriz bizim için fırsat oldu. 2 Mart Perşembe günü liderlerin altılı masada anlaşamamasının ardından, Akşener, parti yetkilileriyle görüştü. 3 Mart Cuma günü basın toplantısı düzenliyor İYİ Parti Lideri, çok sert sözler kullanarak ÂLÂ Partisi’nin altılı masadan kalktığını duyurdu.

İYİ Parti’nin 2 Mart Perşembealtılı masadan kalktıktan sonra 3 Mart Cuma İYİ Parti’den Cihan Paçacıişine döndü.

NE OLACAK ŞİMDİ?

Paçacı’nın görevine dönmesinin ardından, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kemal Kılıçdaroğlucumhurbaşkanı adaylığı, Ekrem İmamoğluVe Mansur Yavaş Başkan yardımcılığının kuralıyla yine altılı masaya oturdu. Uzlaşmanın ardından Kılıçdaroğlu’nun adaylığı resmen açıklandı. Birkaç gün içinde yaşanan bu kritik gelişmelerin ardından Cihan PaçacıTekrar istifa edip etmeyeceği merak konusuydu.

salpazari-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu