Haber

Seferihisar’da kadın cinayetleri protesto edildi

Seferihisar’da boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Sevinç Keçkin’in öldürülmesi ve kadına uygulanan şiddet protesto edildi. Eyleme katılan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Kadına yönelik şiddete son verin” çağrısında bulundu.

Seferihisar’da kadına yönelik şiddet protesto edildi. Seferihisar Kent Konseyi öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen eyleme katılım yoğun oldu. Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Sevil Ege, “Hepimizin ortak yarası olan kadın cinayetlerini durdurmak için bugün burada toplandık. Maalesef geçen hafta bugün güzel kızımız 23 yaşında Seferihisar’da iki çocuğunu geride bırakarak vefat etti. Sevincimizi solan, ayrılmak istediği kocasıydı. “Başımıza asla gelmez diyemeyeceğimiz bir erkek terörüyle karşı karşıyayız ve ne yazık ki ne yasalar ne de uygulamalar bu terörü durduramaz” dedi.

 

“OMUZ OMUZA MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ”

Eyleme katılan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, şunları söyledi: “Seferihisar’ın her yerinde sevinç ve yas dolduk. Geride annesiz büyümek zorunda kalan iki küçük çocukla kaldı. Bu kimsenin kaderi olamaz. Kadınların hayatlarının korunması için çok daha önemli tedbirlerin alınması gerekiyor.

Buradan tüm yetkililere bir kez daha sesleniyorum; Kadınlara şiddeti durdur. Gerekli tüm önlemleri alın. Kadına yönelik şiddete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadele etmeliyiz. “Seferihisar’da bu alanda çalışmak isteyen herkesin sonsuza kadar yanındayım” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu