Haber

Çankaya Polis Teftişi

Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri şubat ayında 2 bin 44 noktada denetim gerçekleştirdi. Polis ekipleri, özellikle meyve ve sebze satılan pazar yerlerinde şeffaflık ve kurallar konusunda sıkı denetim gerçekleştirdi. Şubat ayında pazar yerlerinde 675 adet kontrol yapıldı.

 

Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, pazar yeri, lokanta, pastane, fırın, balıkçı, bakkal, market, kasap, berber ve kuaför, seyyar, seyyar satıcı ve birçok alanda vatandaşların sağlığı ve güvenliği için denetimlerini şubat ayında da sürdürdü. yapı. Çankaya Emniyet Müdürlüğü, iş yerlerinin vergi levhaları ve ruhsatları ile atölye ve hizmet işletmelerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını denetleyerek şubat ayında 2 bin 44 işlem gerçekleştirdi.

Halk sağlığını tehdit eden maddeleri denetleyen ve kurallara uymayanlara idari yaptırım uygulayan Çankaya Emniyet Müdürlüğü, haksız rekabetin önüne geçmek için mobil satışları engelliyor.

Gürültü, zamansız inşaat faaliyetleri, sokak hayvanları, mobil ve çevresel atıklar gibi şikayet ve talepleri karşılayan Çankaya Emniyet Müdürlüğü, şubat ayında 1.114 talebi yanıtladı. Denetimlerde 1.24 işletmeye uygunluk, 692 işletmeye uyarı ve 267 işletmeye idari yaptırım uygulandı. Esnafın eksikliklerinin giderilmesi için iyi niyetle hareket eden Çankaya Belediyesi Zabıtası, kontrol öncesi ihbarda bulunarak eksikliklerin giderilmesine imkan sağlıyor.

Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne talep ve şikayetlerini bildirmek isteyen vatandaşlar 444 06 01 Çankaya Bağlantı Merkezi’ne ve 230 75 51 numaralı telefondan Zabıta’ya ulaşabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

refahiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu