Haber

Şenol Güneş: “Dışarı çıkma yasağı sağduyuyla alınması gereken bir karardır”

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, deplasman yasağı konusunun sağduyuyla alınması gereken bir karar olması gerektiğini söyledi. Antalyaspor maçında Güneş, sonuç olarak hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

Beşiktaş Teknik Müdürü Şenol Güneş, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlara verilen desteğin devam etmesi gerektiğini vurgulayan Güneş, “Ülkemiz zor bir dönemden geliyor. Afetler yaşamış bir ülke olarak bir arada olmak kolay bir iş değil. Siz ve ben. ikisi de hüzünlü bir dönem yaşıyor.Kalbimiz zaman zaman çok şey istese de vücudun buna engel oluyor.Bu takım için de geçerli.Bu dönemi de atlatacağımızı düşünüyorum.Umarım güzel günler gelir. Birçok insanımızı kaybettik. Irkı, dini, dili ne olursa olsun kaybettiğimiz tüm insanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Uygun şeyler oluyor. “Ülkemizin büyüklüğü ortaya çıktı. Böylesine güçlü bir dönemde birliğimizi gördük. Halkımız el ele verdi. Maddi, manevi ve maddi manevi koşarak zor durumdaki vatandaşların yardımına gitti. Devlet ve milletin birliğinden fayda görüyorum. Desteğimizi sürdürmemiz gerekiyor. İnsanlar ve dünya için değerli hiçbir şeye bakmadan yapılan yardım.” Dünyanın her yerinden samimi yardımlar geldi. Aldığımız nefes bile bizim değil ama hayatın başından sonuna sığdırabildiklerimiz değerli.Bu hayatı yaşayamayan çocuklarımız gibi.O tabloyu bile seyretmek zor. Burada yapmamız gereken tüm insanlık olarak yaşamaya ve düzenli olmaya zaman ayırmamız gerektiğidir.İşimiz yeniden başlamak ve gücümüzle çevremize takviyeler vermektir.İnsanları mutsuz edecek o kadar çok sorun var ki. Bunları aşacak birlikteliğimiz olduğu için mutsuzum. Nereden baktığımıza bağlı. Manevi travmalar yaşarız. Hep bir arada dimdik durduk ama aceleye gerek yok. Zamana yayılması lazım” dedi.

“Antalyaspor maçı bir oyundu ve sonucu hüsrandı”

Takım olarak istedikleri yerde olmadıklarının altını çizen deneyimli teknik direktör, şu ifadeleri kullandı:

“Hedeflediğimiz yerde değiliz. Son maç benim için bir oyun ve sonuç olarak hayal kırıklığı oldu. Sorunlar ve eksiklikler vardı. Takım değişikliği yapmak zorunda kaldık. Beşiktaş bir bütün. Dönem başından bu yana bir bütün.” şu an yönetim diğer teknik direktörle başladı benimle devam etti.Oyuncu geliri,tüketimi temel.Beşiktaş öne çıkan kulüp.Beşiktaş’ın duruşu var.Asalet,kalp ve grup olarak keyif aldığımız sonuçları almak için çalışıyoruz. oyunla oynamayız.Değişiklikler yaparız eksik olur ama uyum çok değerlidir.Takım olmak çok değerlidir.Alınan oyuncular bence olumsuz değil.Eldeki oyuncular da güzel ama olmadı. grubu taşıyacak diye düşündüğümüz seviyeye geldi.Bazen bahçeye bir bitki diktiğinizde bu bitki çok şey verebilir.Bazılarına bakarsınız hiçbir şey satın alamazsınız.Bunu çözebiliriz diye düşünüyorum. kadro fenomeni kendi oyuncularımızla yapmaya çalıştık istediğimiz sonuca varamadık düşünce. Kendi başımıza bir grup olmalı ve güçlü olmalıyız. Grup oluşturma tekniklerinde idari ve zihinsel değerler vardır.”

“Önemli olan bir ekip oluşturmak ve bunu sürdürülebilir kılmaktır”

Oyuncuların performanslarında dalgalanmalar olabileceğini söyleyen Şenol Güneş, “Geçen seneki Atiba, Josef, Ghezzal gibi oyuncular dönem boyunca doğrudan düşünülen oyuncular. Weghorst, Masuaku, N’koudou Fena oyuncular değiller, iyi oyuncular ama düşündüğümüzü aldık derseniz hayır derim. Gitmek isteyenler oldu.Saiss’in gitme arzusu vardı. O da gitmedi. Son anda o da gitmedi. Hala yarışta olmalıyız. Olaylara oyuncu yönünden bakmamak lazım. Bazen oyuncu performansları zirveye çıkıyor ve bazen başarısız oluyor. Ciro açısından kötü olduğunu gösteriyor. Buna göre takım son 4-5 maçına çıktı. ‘Bu hafta sakatımız yok’ dedim. Ghezzal hafta sonu sakatlandı. Bu hafta takıma 6 oyuncu katılacak. Oyuncuların takım oyununa alışması gerekiyor. Grubu taşıyacağız. sürdürülebilir kılmak. Şu anda kayıp puanlarla gerideyiz. Burada ben sorumluyum. Bizde karamsarlık yok. Kulüp tarafından kadroya olumsuz bir şey yansıtılmadı. Oyuncu alındı, hoca alındı, saha var, ekonomik sıkıntı yok. İşimizi yapacağız. Bunu oyunculara da söyledim, bizim işimiz grubu sahada başarılı kılmak” diye konuştu.

“Aldığımız sonuçlar başarı getirmedi”

Borcu azaltarak yola devam ettiklerini ifade eden Güneş, “Borcu azaltarak gidiyoruz. Ödemeler yapıldı, herhangi bir aksama yok. Oyuncunun ekonomik olarak hiçbir alacağı yok. Teknik grup ve işçiler dahil. Başarı elde edin.Elde ettiğimiz sonuçlar bize başarı getirmedi,mutsuzum, huzursuzum.Mevcut kadro.Çünkü yapabileceğinden daha azını yaptı. Bazı oyuncuların isteklerine rağmen yeterli performansı göstermediğini düşünüyorum” dedi.

“Antalyaspor maçında duygusal bir durum yaşandı”

Antalyaspor maçında depremzede çocuklar için sahaya atılan oyuncaklarla taraftarların çok güzel bir hava yarattığını ifade eden tecrübeli teknik direktör, “Yabancı ve yerli oyuncular ne yapıyor görmemiz lazım. Taraftar eleştirisi olacak. Taraftarlarımız entelektüel seviyesi yüksek, takımını seven, kadrosunu sahiplenen taraftarlar. Biz bu eleştirileri alacağız, onlara yakışır bir grup oluşturacağız. Son maçta da çok keyifli bir ortam oluşturdular. Çok güzeldi. Alanımızda ülkemizde iz bırakacak, acımızı tüm dünyayla paylaşacak, duygusal ağlamaya yönelen, birlikteliğimizi en üst düzeye çıkaran bir atmosfer yaşadık. O anki duygular herkese geçti.” diye konuştu.

“Dışarı çıkma yasağı sağduyuyla alınacak bir karardır”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Hatayspor’a ve Gaziantep Futbol Kulübü’nün ligden çekilme taleplerine onay vermesine ilişkin konuşan Güneş, “Mağlup da olabilir, geçmiş maçları da kabul edilebilir. Bu tür görüşleri tartışmadan kabul etmemenin kaos getireceğini söyledim. Aceleye gerek yok” diyen lider neden suçlandı, görüşünü dile getirdi. Alınan karar herkesi ilgilendiriyor. Bu sadece Beşiktaş’ın işi değil. Partner kulüplerle ilgili bu konuda ortak akılla alınmalıydı” dedi. Şenol Güneş, deplasman yasağıyla ilgili olarak, “Deplasman yasağı sağduyuyla alınacak bir karardır. Tartışmaya açıktır. Federasyonu ve Kulüpler Birliği’ni suçlamak istemiyorum. Kurallar konur, herkes uyarılır. Kim aldı bu kararı, niye aldı, niye acele etti, Söyle. Kimler yararlandı, kimler yararlanamadı. Her zaman zirvedeki takımlara bakarsın ve aşağı bakarsın. Bunlar tartışılmalı. Kararları aslında takip ediyoruz. Bu deplasman yasağı ile aynı. Tıpkı şehirdeki bir takım gibi, neden başka bir takım katılmıyor. Hepimizi ilgilendiren konuyla ilgili kararlar alalım. Fikir alalım. Karar verilsin. Seyahat yasağına katılmıyorum” dedi.

“N’koudou’nun ayrılması için görüşmeler yapılıyordu, sonuçsuz kaldı”

28 yaşındaki futbolcu Kevin N’koudou’nun transferi için görüşmeler yapıldığını ancak konuyla ilgili görüşmelerin sonuçsuz kaldığını belirten Şenol Güneş, “Transferde çok geç kaldık. Konu “Olacak mı bilmiyorum. Kalmayacak ve oynayacak oyuncu için faydalı olacaktır. Sadece bize değil, oyuncunun iradesine de faydalı olacaktır. Bize faydası olmayacaksa bırakırız” dedi.

“Siyasi laflar bana göre değil”

Siyasi söylem içerisine çekilmeye çalıştıklarını söyleyen Güneş, “Siyasi tarafa çok çekildiğimi gördüm. Benim işim değil. Siyasi bağırmak benim işim değil. Birey, devlet, millet olarak benim işim değil. , ve ülkenin her ferdi değerlidir.Beşiktaş camiasında herkes Beşiktaş’lıdır.Eleştiriyle ayırmam.Memleket birdir.Ne siyasi tepki veririm ne de kendime zulmetirim.En büyük aile millet- Şunu takdir edelim. Hâlâ kısır bir çekişmenin içindeyiz. Eleştiri karşı tarafı yok etmek değil. “Sessiz kitleler oluşturmak yetmez. Gerçeği alıp düzeltmeye çalışacağız. Hükümet iki eleştiri aldı. O zaman Başkan her gün orada. Başkan varsa herkes oradadır. Kim olduğun değerli değil. Çocuğun kumbarasından 1 TL vermesi daha mantıklı.”

“Masuaku’da kulübün çıkarları doğrultusunda hareket edeceğiz”

Demokratik Kongolu futbolcu Arthur Masuaku’nun takımdaki geleceği sorulduğunda başarılı teknik direktör şu cevabı verdi:

“İlk geldiğim günlerde sakatlığı nedeniyle oynayamadı. Galatasaray maçında Umut vardı, sağ bekte Rosier vardı. İkisi de sakattı. Çalışırken dizinden sakatlandı. Yüke gelmedi.Son çeyreklerde oyun ortasında sakatlık görmedim.Eyüp maçında yarım devre oynadım.Çıkmak istemedi.Forma girdi.Sonra kampta çıkışı devam etti.Genelde o kulvarı tam olarak kullandığında hücumda daha iyi bir oyuncu.Yetenekleri ve oyunculuğu tartışılmaz.Sol ayağı çok düzgün ama bazen ortayı o kadar kötü fırlattı ki yakışmadığı dönemler oldu. Tayfur var. “Umut var. O en idealdir. Bu durumda yıl sonunda böyle bir durum söz konusu. Kulübün çıkarlarına göre hareket edeceğiz. Dizinden sakatlığı var. Zayıf olduğu zaman görülür. Şu anda sorunu kaldıracak bir şey yok. Görevden alınması onun lehine olur.”

“Beşiktaş, ayrılma şartıyla Onur Bulut’u satın aldı”

Kayserispor’dan takıma katılan Onur Bulut’un transferiyle ilgili konuşan Şenol Güneş, “Saiss ve Rosier iyi oyuncular. Rosier geçen sene çok iyi oynadı. Benim geldiğim dönemde dalgalanma yaşadı. Direktör. Oyuncu burada.Onur gündemimize gelen oyuncu oldu.Bunlar iyi oyuncular.Gündeme gelince düzelir.Yıl sonunda kulüpler anlaştı.Çıkış maddesi 1 verendir. milyon euro. Beşiktaş da maddesine istinaden aldı. Kulübüne de para kazandırdı.” .

“Saiss gitmek istedi ama son anda geç kaldı”

Güneş, Faslı futbolcu Romain Saiss’in durumuyla ilgili olarak, “Saiss farklı. Önde gelen, terbiyeli, klas bir oyuncu ama milli takıma gitti ve sakatlık geçirdi. Onun sahaya çıkmasından ben sorumlu tutuldum.” Sakatlanınca sahaya çıktı.Talihsizlik oldu.Sakatlı oyuncuyu sahaya almayacağım.Saiss geldi oynadıfena değil.Oyun tarzı olarak birebir Wellinton oynadı.Pahalı oyuncu ama gitmek istedi. son anda.son anda çok para verdiler ama geç kaldı.rastgele bir sorun yok.hiçbir oyuncuyu dışlayamam.değer vermeyen oyuncu kadroda olursa bize şans bulur.ben Daha iyi oynamalarını bekliyorum. Suçlamakla yetinmiyorsunuz, yetmiyorsunuz” dedi.

“Her an gol atacak bir grup oluşturmak istiyoruz”

Tecrübeli teknik direktör, aktif ve her an gol beklentisi yaratan bir takım istediğini belirterek, “Hevesli, rakibini hırpalayan, şevkle gol atacak bir takım kurmak istiyoruz. Beşiktaş goller atıyordu. Daha önce 11 maçta 20 gol atmıştık, şimdi 11 maçta 18 gol attık, biz bu değiliz. Daha yetkin olmamız lazım. Yediğimiz gol 14’tü, şimdi 9 oldu” dedi.

“Rahatsızım çünkü Dele Alli’ye doyamıyorum”

İngiliz futbolcu Dele Alli’nin performansından da bahseden Şenol Güneş, “Dele Alli antrenmanlarda ve maçlarda izlediğinde problemsiz bir oyuncu. Baş oyuncuyu şikayet ediyorsunuz, şikayet etmiyorsunuz. Koşma mesafesi anlamında bir sıkıntısı yok.Top kazanmaya da başladı.Top tutmada ve şut atmada zorlanıyor.Sonuç alamadığım için rahatsız oluyorum.Kendimi çok sorumlu hissediyorum.Sahip olduğum oyuncuyu istiyorum. en iyisi olmak. Yeni aldığım oyuncu ile devam edeyim. Rekabet edecek bazı oyuncular var. Daha iyi olacağını tahmin ediyorum ama bundan daha iyisini istersek 10-15 milyon. Gedson bizim oynadığımızı oynamadı. Dünya oynayabilseydi dünya çapında bir oyuncu olurdu. Nasıl daha iyi olabilirler diye kendimi kontrol edeceğim. Pozisyon zenginliğini hamle zenginliği ile sağlamamız lazım” diye sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

eskilhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort